جزییات کشف محموله بزرگ قاچاق لوازم کامپیوتری

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به کشف محموله بزرگ کالای قاچاق لوازم رایانه‌ای گفت: متأسفانه برخی افراد سرشناس در اصناف مرتبط نسبت به انجام اقدامات قانونی کوتاهی کرده و دراین‌رابطه پرونده‎‌ای با ارزش ۲۵ میلیون یورو تشکیل شده است.
کشف محموله بزرگ قاچاق لوازم کامپیوتری

حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به‌ضرورت رعایت ضوابط اختصاصی تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در رابطه با گروه کالایی لوازم کامپیوتری و قطعات الکترونیک، گفت: از اسفند‎‌ماه سال ۱۴۰۰ اکثر کالا‎‌های حوزه رایانه می‎‌بایست به صورت سیستمی ثبت شده و تمامی مراحل واردات، انبارش، حمل و نقل و فروش آن‎‌ها به صورت رسمی مورد رصد قرار گیرد.

وی با اشاره به تنوع بالای کالا‎های مرتبط به حوزه کامپیوتر و متعلقات آن افزود: از ابتدای اجرای این قانون، حدود ۲۲ میلیون شناسه رهگیری توسط فعالان اقتصادی در سامانه جامع تجارت ثبت شده است.

دهقانی نیا ادامه داد: از میان این ۲۲ میلیون شناسه رهگیری صادر شده، ۱۸ میلیون مربوط به کالا‎های وارداتی و ۴ میلیون مربوط به کالا‎‌های تولید داخل است. همچنین ۶۰ هزار شناسه کالا در این گروه کالایی اخذ شده است که ۳۰ هزار فعال تجاری در حوزه کالایی ذکر شده در سامانه جامع تجارت اقدامات خود را انجام داده‌اند.

این مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به‌ضرورت ثبت اطلاعات گروه کالایی لوازم کامپیوتری و الکترونیک در سامانه جامع تجارت افزود: تمامی فعالان تجاری حوزه واردات و تولید و فروشنده این اقلام می‌‎بایست در این روند قانونی مشارکت کنند. در همین راستا اخیراً پرونده‎‌های قابل‌توجهی برای برخی متخلفان ایجاد شده است.

دهقانی نیا با اشاره به اقدام مهم یکی از دستگاه‎‌های متولی در مبارزه با قاچاق کالا، گفت: اقدامات لازم برای برخورد با متخلفان در حال اجرا است؛ در روز‎های اخیر، متأسفانه تخلف برخی از افراد که در هیئت‌مدیره اصناف مرتبط به حوزه فناوری و رایانه نیز فعالیت دارند در حوزه قاچاق کشف شده است که در طی این اقدام بیش از ۲۵ میلیون یورو کالا وارداتی که در سامانه جامع تجارت ثبت نشده بود کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: انتظار می‎رود که تمامی افراد و شرکت‎های فعال در بازار لوازم رایانه‌ای و تجهیزات فناوری نسبت به انجام وظایف قانونی خود در سامانه جامع تجارت توجه لازم را داشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://shakhes360.ir/?p=28368

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: