نابودی ۸ میلیون شغل در انگلیس توسط هوش مصنوعی

نابودی ۸ میلیون شغل در انگلیس توسط هوش مصنوعی

موسسه تحقیقات سیاست عمومی هشدار داد با سیاست فعلی دولت، حدود هشت میلیون انگلیسی در خطر از دست دادن شغل خود به هوش مصنوعی هستند.

به گزارش شاخص ۳۶۰، این اندیشکده در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد، هشدار داد هوش مصنوعی در حال حاضر ۱۱ درصد از وظایف انجام شده توسط کارکنان انگلیسی را انجام می‌دهد و در صورت افزایش استفاده شرکت‌ها از این فناوری، این رقم می تواند به ۶۰ درصد برسد. مشاغل پاره وقت، رده پایین و پشتیبان مانند خدمات مشتری، بیشتر در معرض خطر حذف شدن هستند، اما مشاغل درآمد بالاتر هم به طور فزاینده ای تحت تاثیر استفاده از هوش مصنوعی، قرار خواهند گرفت.

این یافته‌ها، چالش‌های پیش روی دولت انگلیس را نشان می‌دهد که در تلاش برای استفاده فزاینده‌ از هوش مصنوعی برای رفع مشکل بهره‌وری است. شرکت‌ها در سراسر جهان از هوش مصنوعی برای افزایش کارایی استفاده می‌کنند، در حالی که وزیر خزانه‌داری انگلیس، از سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیون پوندی (یک میلیارد دلاری) در فناوری و هوش مصنوعی برای افزایش تولید بخش عمومی خبر داده است.

دولت انگلیس در گزارشی که در نوامبر منتشر شد، اذعان کرد هوش مصنوعی  بر مشاغل در بخش مالی و بیمه تاثیر گذاشته است. دولت از مدارس و کارفرمایان خواست تا کارکنان را به مهارت‌هایی که برای سازگاری نیاز دارند، مجهز کنند.

با این حال، تحقیقات جداگانه ای از شبکه اجتماعی حرفه ای لینکیدن نشان داد انگلیس در زمینه مهارتهای هوش مصنوعی از کشورهایی نظیر هند، آمریکا، آلمان و کانادا، عقبتر است.

زنان و جوانان ممکن است بیشتر در معرض خطر بیکار شدن به دلیل بکارگیری هوش مصنوعی باشند. زنان به طور نامتناسبی در آن دسته از وظایفی که بیشتر تحت تاثیر این فناوری هستند به کار گرفته می‌شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، موسسه تحقیقات سیاست عمومی در گزارش خود اعلام کرد دولت باید یک استراتژی هوش مصنوعی صنعتی برای حمایت از انتقال شغل و توزیع دستاوردهای اتوماسیون در سراسر اقتصاد طراحی کند. توصیه ها شامل مشوق های مالی برای افزایش اشتغال، تغییرات نظارتی و حمایت از مشاغل سبز است که کمتر مستعد اتوماسیون هستند.

انتهای پیام

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://shakhes360.ir/?p=29083

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: