خودروهای برقی چینی تسلا روی دست ماند!

خودروهای برقی چینی تسلا روی دست ماند!

فروش خودروهای برقی ساخت چین تسلا در سپتامبر ۱۰.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

به گزارش شاخص ۳۶۰، داده‌های انجمن خودروهای مسافری چین نشان داد، خودروساز آمریکایی تسلا در ماه سپتامبر ۷۴ هزار و ۷۳ خودروی الکتریکی تولید چین فروخت که نسبت به سال گذشته ۱۰.۹ درصد کاهش داشت.

فروش خودروهای مدل ۳ و مدل Y ساخت چین نسبت به ماه قبل ۱۲ درصد کاهش داشته است. بی‌وای‌دی، رقیب چینی توانست که در تحویل خودروهای سواری ماه گذشته رشد داشته باشد و از ۲۰۰ هزار و ۹۷۳ دستگاه خودرو به ۲۸۶ هزار و ۹۰۳ دستگاه برسد.

تسلا، همراه با رقبای چینی خود، احساسات مصرف‌کننده را تقویت می‌کنند که با تخفیف‌های بیشتر و معافیت‌های مالیاتی برای خودروهای سبز درمیان نشانه‌هایی از ثبات اقتصاد تقویت شده است.

این شرکت برآوردهای بازار برای تحویل سه ماهه سوم جهانی در ۲ اکتبر را از دست داد زیرا  برنامه‌ریزی کارخانه‌هایش برای عرضه نسخه جدیدتر سدان مدل ۳ باعث توقف اجباری تولید شد.

طبق گزارش رویترز، این خودروساز آمریکایی که در ابتدای هر سه ماهه بیشتر خودروهای ساخت چین را برای صادرات می‌فرستد، سهم خودروهای برقی چین خود را از جولای تا آگوست تقریباً دو برابر کرد. این شرکت در سپتامبر از مدل ۳ با قیمت ۱۲ درصد بالاتر از گذشته رونمایی کرد و در سه ماهه چهارم تحویل را آغاز خواهد کرد. رقیب چینی‌اش اکسپنگ نیز یک شاسی بلند G۹ را با قیمت ۲۶۳ هزار و ۹۰۰ یوان عرضه کرد که ۱۵ درصد کمتر از قبلی است.

انتهای پیام

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://shakhes360.ir/?p=13159

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: