رشد قیمت‌ها به داد فملی رسید!

رشد قیمت‌ها به داد فملی رسید! / بررسی کارنامه شرکت ملی مس در 6 ماهه نخست امسال

به گزارش شاخص ۳۶۰، بررسی گزارش عملکرد ماهانه شرکت ملی صنایع مس ایران نشان می‌دهد، شرکت در شهریورماه سال ۱۴۰۲ توانست مقدار تولید خود را نسبت به مرداد ۱۷.۵ درصد افزایش دهد و از چهار میلیون و ۳۸۱ هزار تن به پنج  میلیون و ۱۴۵ هزار تن برساند. لازم به ذکر است مقدار تولید شرکت در شهریور به عدد مدت مشابه سال گذشته نرسید. به این ترتیب مقدار تولید شرکت در شهریور سال ۱۴۰۱ حدود ۰.۵ درصد بیشتر از رقم کنونی بوده است.

 

البته ارقام مقدار فروش که در گزارش فعالیت ماهانه فملی منتشر شده اخبار خوبی را مخابره نکرد. چرا که مقدار فروش شرکت در شهریورماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد پایین آمد و به ۱۰۸ هزار تن رسید. در طرف دیگر اما مقایسه این عدد با مردادماه خبر از افزایش ۴.۵ درصدی مقدار فروش می‌دهد.

 

درآمد ماهانه فملی

گزارش عملکرد ماهانه فملی نشان می‌دهد، درآمد ماهانه شرکت با وجود افزایش مقدار فروش، نسبت به مردادماه کاهش داشته است. بررسی بیشتر این گزارش نشان می‌دهد کاهش نرخ فروش محصولات شرکت، دلیل پایین آمدن درآمد ماهانه فملی است. به صورتی که درآمد ماهانه فملی از ۱۲ هزار و ۶۴۷ میلیارد تومان در مردادماه با کاهش ۱۸.۳ درصدی به ۱۰ هزار و ۳۳۴ میلیارد تومان رسید. اما باید گفت درآمد شرکت در مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰ درصد پایین‌تر از رقم کنونی بوده است.

کارنامه فملی در ۶ ماهه ۱۴۰۲

با انتشار گزارش فعالیت ماهانه شهریورماه تکلیف کارنامه ۶ ماهه فملی مشخص شده است. بدین ترتیب شرکت موفق شد در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲۹ میلیون و ۱۱۶ هزار تن محصول تولید کند که حدود دو درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

اما در سمت فروش، اعداد سقوط سنگینی را تجربه کردند؛ به طوری که مقدار فروش شرکت در ۶ ماهه نخست سال جاری از یک میلیون و ۲۶۳ هزار تن در نیمه نخست ۱۴۰۱ به ۵۷۹ هزار تن رسیده است. با این حال اما درآمد شرکت در این دوره به دلیل افزایش نرخ فروش جهش ۴۴ درصدی را تجربه کرد و به ۵۷ هزار و ۲۰۶ میلیارد تومان رسید که حدود ۱۴ هزار و ۶۵۲ میلیارد آن مربوط به صادرات است.

انتهای پیام/

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://shakhes360.ir/?p=13828

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: