واردات خودروهای برقی به کشور از آبان امسال

واردات خودروهای برقی به کشور از آبان امسال

به گزارش شاخص۳۶۰  مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: عرضه خودروهای وارداتی در هفته گذشته انجام شد این هفته نیز عرضه بعدی انجام می‌شود.

او گفت: هفته قبل ۲ هزار خودروی وارداتی در سامانه عرضه شد در هفته جاری نیز احتمالا ۲ هزار خودرو عرضه می‌شود.

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، خودروهای ثبت سفارش شده  به زودی به کشور می‌رسند و تحویل متقاضیان می‌شوند.

ضیغمی گفت: فرآیند ثبت سفارش شرکت‌ها در کارخانه‌های اصلی انجام شده است و امیدواریم که بر اساس تعهدی که داده ایم تا پایان آذرماه و یا حداکثر دی ماه عرضه را برای ۳۱ هزار نفر متقاضی خرید خودرو که ثبت نام کرده اند کامل کنیم.

او گفت: همچنین واردات خودروهای برقی نیز از آبان ماه آغاز می‌شود و بعد از اینکه عرضه خودروهای برقی وارداتی به تاکسیرانی به اتمام رسید می‌توان برای عرضه خودروهای برقی عمومی نیز اقدام کرد.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت:در ۶ ماهه ابتدای امسال ۲۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار صادرات داشتیم که حدود ۶۰۰ میلیون دلار کمتر از صادرات ۶ ماهه ابتدای سال گذشته است در صورتی که اگر روند صادرات مطابق با ارزش صادرات سال گذشته پیش می‌رود صادرات امسال به لحاظ ارزشی بیش از رقم مذکور بود.

ضیغمی گفت: صادرات غیرنفتی امسال نسبت به سال گذشته افزایش می یابد، اما عوامل منطقه‌ای و مباحثی که در خصوص عوارض صادرات در داخل تعیین می‌شود بر روی صادرات تاثیرگذار است. اما امیدواریم با اصلاحاتی که صورت می‌گیرد و بهره گیری از مشوق‌ها به رکورد صادرات سال گذشته برسیم و حتی افزایش داشته باشم.

او گفت: ارز صادرات خشکبار مانند ارزحاصل از صادرات محصولات غیر می‌توان برای واردات خودرو و قطعات خودرو استفاده شود و حتی برای واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار نیز می‌تواند استفاده شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://shakhes360.ir/?p=13830

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: