جهشی بی سابقه در شرکت توسعه صنایع بهشهر/ ۵۰برابر شدن سود خالص تلفیقی

شرکت توسعه صنایع بهشهر با اتکا به مدیریت توانمند، افزایش بهره وری و تمرکز بر کار و تولید توانست در شش ماه اول سال جاری سود خالص تلفیقی را از حدود 301 میلیارد ریال در دوره مشابه سال قبل به حدود 16 هزار میلیارد ریال برساند.
بهشهر

به گزارش شاخص ۳۶۰ ؛ عملکرد تلفیقی شرکت توسعه صنایع بهشهر در ۶ ماهه منتهی به /۳۱ ۱۴۰۲/۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد بیش از ۵۰ برابری سود خالص را نشان می دهد. این رشد حاصل بهبود عملکرد شرکت های تابعه گروه بوده است.

بی شک بخش قابل توجهی از این رشد و بالندگی حاصل تالش مدیران و کارکنان شرکت های توسعه صنایع بهشهر است که تمامی همت، دانش و توانایی های خود را به کار بسته، تا خروج از زیان و سود آوری بی سابقه ای را محقق کنند.
بررسی ها نشان می دهد روند حرکتی به گونه ای است که عملکرد شرکت ها در نیمه دوم سال به مراتب مطلوب تر از نیمه اول سال نیزخواهد شد.
رشد ۵۰ درصدی در حوزه فروش
بر پایه این گزارش رشد ۵۰ درصدی ریالی فروش در نیمه اول سال محقق شده است. ارزش این رشد قابل توجه در شرایطی قابل درک تر می شود که با عنایت به سیاست های انقباضی بانک مرکزی، شرکت های تولیدی گروه با بحران نقدینگی مواجه بودند و به دلیل این دست از محدودیت های تامین مالی امکان استفاده کامل از ظرفیت ها در مدت محدود ۶ ماهه اول سال مالی محقق نشده بود.

 

همچنین مقایسه هزینه های دوره شش ماهه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۱ نیز نشانگرعدم تغییر هزینه های مالی نسبت به دوره قبل بوده در شرایطی که افزایش نرخ تامین مالی از ۱۸ به ۲۳ درصد رسیده است.

بنابراین این موفقیت برای شرکت های گروه در شرایطی به دست آمده است که حدود ۳۰درصد کاهش در حجم تامین مالی از سیستم بانکی ایجاد شده است . بنابراین تنها مدیریت صحیح، هدف گذاری درست و تالش شبانه روزی توانسته این جهش بی سابقه را رقم بزند. گفتنی است در این دوره شرکت های گروه از زیان ۵ هزار میلیاردی به سود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی رسیده اند. از دیگر اهدافی که در شرکت توسعه صنایع بهشهر با جدیت دنبال می شود رشد سودآوری در شرکت و بهره ور کردن دارایی های غیرمولد است.

با محقق شدن این مهم ارزش واقعی دارایی های شرکت در بازار و برای سهامداران اشکار خواهد شد.

انتهای پیام/

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://shakhes360.ir/?p=16056

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: