بیشترین و کمترین بازدهی نمادهای بورس در نیمه اول آبان ۱۴۰۲

بورس؛ ارزنده‌ترین بازار سرمایه‌گذاری در سال 1402

به گزارش شاخص ۳۶۰، نگاهی به مسیر تاریک بازار سرمایه و بازدهی نمادهای بورس در هفته دوم آبان نشان می‌دهد شاخص‌های بازار باز هم نزولی بودند و به‌شدت کاهش ارتفاع دادند. اما نزول شدید کندل هفتگی بازار، تنها در دو روز خلاصه می‌شود. چرا که پس از ریزش سهمگین بورس در روزهای ابتدایی و انتهای هفته، بازار سهام تقریبا راه سبزی داشت.

به این ترتیب، برآیند معاملات دومین هفته آبان‌ماه، سقوط ۱.۵۸ درصدی شاخص کل بود. چرا که شاخص کل با از دست دادن تراز دو میلیون واحدی در این هفته، از دو میلیون و دو هزار واحد به یک میلیون و ۹۷۰ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز از ۶۷۶ هزار واحد با نزول ۲.۴۴ درصدی به ۶۶۰ هزار واحد رسید.

همچنین میانگین روزانه حجم معاملات در این هفته ۶ میلیارد و ۸۲۰ میلیون برگه سهم بود که ارزشی معادل سه هزار و ۷۶۴ میلیارد تومان را رقم زد. در نهایت نیز نزول شاخص‌های بورسی در این هفته منجر به خروج دو هزار و ۶۱۶ میلیارد تومانی پول حقیقی‌ها از بورس شد.

بیشترین بازدهی نمادهای بازار

معاملات بورس هفته دوم آبان نیز به پایان رسید و پرتفوی سهامداران بسیاری از سهم‌ها کوچک شد. اما در این میان نیز برخی از سهم‌ها صعود خوبی داشتند. برای مثال سهام شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایران (واعتبار) طی پنج روز کاری بیشتر از ۲۲ درصد رشد کرد و به قیمت ۵۴۵ تومان رسید.

بیشترین بازدهی

پلاسک و سبهان نیز هر یک به ترتیب صعود ۱۶ و ۱۴ درصدی داشتند و به سطوح ۷۸۰ و ۱۱۹۰۵ تومانی رسیدند. از دیگر سهم‌های پربازده این هفته بازار سرمایه می‌توان به اخابر و سدبیر اشاره کرد که حدود ۱۲ درصد رشد کردند.

کمترین بازدهی نمادهای بازار

در مقابل اما سهم‌های کم‌بازده در هفته دوم آبان تعداد بیشتری داشتند. چرا که در این هفته شاخص کل حدود دو درصد پایین آمد و همین موضوع آیینه‌ای برای عملکرد بورس بوده است. از این رو زنگان با ریزش ۲۰ درصدی بیشترین کاهش را در این هفته تجربه کرد و به ۷۲۹۰ تومان رسید.

کمترین بازدهی

گفتنی است چهار سهم تاپکیش، ساذری، لکما و سلار نیز طی این هفته حدود ۱۴ درصد کاهش قیمت داشتند. جدول بالا EPS ،P/E و سایر اطلاعات سهم‌ها را نشان می‌دهد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://shakhes360.ir/?p=14779

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: